blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Co dělat?

Názory
Ing. Emil PražanCo dělat? Tahle věta mě napadá, protože se už mnohokrát objevila nejen v životě jednotlivců, ale celých miliónů, když se lidstvo dostalo do nějaké krize. Kromě toho i do mnohého dramatu. Tím nejznámějším je Shakespearův Othello. Mrtvá Desdemona leží uškrcená na jevišti a herec v postavě Othella deklamuje: „Co dělat, co dělat?" Nechci si hrát na nějakého poučovatele, ale chtěl bych spíše promluvit k současné otázce co si počít a čím vyplnit chmurnou, až stresující náladu, kterou způsobil onen neviditelný virus.


Jistě si nemyslím, že by právě v této době byl amatérský film něčím příliš důležitým, když se jedná o lidské životy. Ale jde o to, že nastalo jisté mlčení, které existuje mezi lidmi, kteří se po léta znají. Když došlo k celoplošnému zákazu všech kulturních akcí, není také nutné, aby pořadatelé oznamovali, že se ta jejich akce nekoná. To přece všichni víme.

Není asi žádnou novinkou, a vzdělaní doktoři i profesoři medicinských věd prohlašují, že v době, v níž nějaká životní situace může vést až k trudomyslnosti, je důležité si zachovat zdravou psychiku. A prosto si myslím, že i povzbudivé slovo nebo přátelské oslovení, či něco potěšujícího je v dané době důležité a je lepší než polykání Neurolu. Napišme si, zatelefonujme si, nebo si pošleme SMS nebo e-mail a popřejme si, aby tahle hrozná doba co nejdříve pominula. Určitě se opět budeme scházet na soutěžích a nedejme se odradit od příprav některých nových filmů, k jejichž realizaci budeme tím pádem lépe připraveni. To vám přeji i já, i když právě naše generace patří k těm nejvíce ohroženým.
| Autor: Ing. Emil Pražan | Vydáno dne 22. 03. 2020 | 842 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank