blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Filmová databáze › Vrán


Vrán

CZ 110140, Česká republika

Produkce-
KategorieHraný
Délka (hh:mm:ss)00:09:00
Formát obrazu16:9
Rok vzniku2011
Datum premiéry22.02.2012
Místo premiéryBioOKO
Odkaz na umístění filmu na internetuhttp://youtu.be/ooRC56Mis2Y

Anotace
Synopse: Vrán

Poezie dává prostor imaginaci a vybízí čtenáře k dourčování, film je naopak „doslovný“. Když se v básni objeví kopec, je na čtenáři, zdali na jeho úbočí vyklíčí stromy. Film možnost výběru nedává. Když čteme báseň, je nám její autor jako konkrétní osoba lhostejný, není třeba znát jeho podobu, jeho rozpoložení. Plátno nabízí možnost předložit „básníka“ jako osobu, může mu do úst vložit vlastní slova - činí ho ve své obraznosti člověkem, i kdyby na úkor básně. Cílem tohoto krátkého filmu ale není adaptace poesie, jeho snahou je ukázat básníka a básnířku (Ted Hughes, Sylvia Plath), kteří poesií mluví, vedou hádky nebo si vyznávají lásku. Film je i není historickým portrétem manželů. Báseň ustupuje a objevuje se básník.
Synopsis: Vrán

Poetry provides space for imagination and invites the reader to fill in the blanks, whereas film is “literal”. If a hill appears in a poem, it is up to the reader whether trees will sprout on its sides. Film does not permit us such choices. When reading a poem, we do not care about the author as an actual person, there is no need for knowing his or her appearance or the frame of mind. Screen offers the possibility to introduce the poet as an actual person, putting his or her own words into his or her mouth – within the poetics of the screen the author becomes “man,” even if edging the poem off. This short film however does not aim to be a poetry adaptation but an effort to show two poets (Ted Hughes, Sylvia Plath) speaking, having arguments and professing their love to each other within their poetry. The film is and is not a historical portrait of a husband and wife. The poem withdraws while a poet emerges.
Fotografie z filmu Fotografie z natáčení
foto foto
Video
Soutěže / Ocenění
2012: Mladá kamera -
Štáb a obsazení
FunkceJméno
AutorFilip Kaleta
SpoluautorTomáš Roček
ProdukceJiří Michálek
StřihačFilip Kaleta
KameramanFilip Kaleta
ZvukFilip Kaleta
HerecTereza Drvotová
HerecTomáš Roček
Autorské poplatky za hudbu
Vlastní ošetření
Distribuční informace
NosičDélka černéFormát zvuku
DVD-stereo
Autorská práva
Udělení souhlasu autora
Soutěž UNICA
Přepis pro projekci na soutěži

Komentáře k filmu: Vrán
rok natočení: 2011

K tomuto filmu nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank